Avukat Arabulucu Pınar Denktaş

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde doğan Avukat Pınar Denktaş, bir Kıbrıs Türkü olarak siyasi varlık mücadelesi içerisindeki jeopolitik ve stratejik önemi büyük bir adada büyümenin etkisiyle kariyerini hukuk alanında ilerletmiştir.

Bununla birlikte, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kurucu Cumhurbaşkanı olarak 21 yıl Cumhurbaşkanlığı yapan ve öncesinde avukat ve savcı olan dedesi Rauf Raif Denktaş, büyükbabası Hakim Raif Denktaş, rahmetli babası siyaset bilimci ve Sosyal Demokrat Parti kurucusu milletvekili Raif Rauf Denktaş, KKTC’nde milletvekili ve bakanlık yapan amcası Serdar Denktaş, T.C. Varşova büyükelçisi olan ağabeyi Rauf Alp Raif Denktaş, KKTC’nde hakimlik yapan halasının oğlu Rauf Kürşad gibi Avukat Pınar Denktaş da, hukuka ve adaletin üstünlüğüne olan inancını genlerinde taşımaktadır.

Avukat Pınar Denktaş, İngiltere’nin Oxford Üniversitesi eğitimli babası ve dedesinin ayak izlerini takip ederek Kuzey Kıbrıs’tan ilk okulu bitirerek ayrılmış ve İstanbul’a yerleşmiş, orta okul ve lise eğitimini Robert Kolej’de tamamlamıştır. Daha sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde hukuk lisans eğitimini alarak, İngiltere’de University of Manchester’da Avrupa Birliği İş ve Ticaret Hukuku alanında tezli yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

2010 yılında Türkiye Barolar Birliği Avukatlık Ruhsatı’nı alan Avukat Pınar Denktaş, meslek hayatının ilk 7 senesinde Türkiye’nin Pekin & Pekin gibi üst düzey hukuk bürolarında çalışmıştır. Avukat Pınar Denktaş, 2016 yılında gerçekleşen darbe girişiminden sonra vatansever bir Türk olarak, Türkiye’nin adalet ve yargı sistemine katkıda bulunmak amacıyla Adalet Bakanlığı Adli Yargı Hakimlik ve Savcılık Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavını başarı ile vermiştir.

2017 yılında Kuzey Kıbrıs Barolar Birliği’ne bağlı avukatlık ruhsatına hak kazanan Denktaş, KKTC Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı’nda hukuk müşaviri olarak görev almış, ardından Amerika Birleşik Devletleri Kaliforniya Eyaleti’nde bir hukuk bürosunda yabancı avukat olarak danışmanlık yapmıştır.

Avukat Pınar Denktaş, milletlerarası ve yerel müvekkillerine en üst düzey kalitede ve kurumsal standartlarda sunduğu tüm mesleki kazanımlarını değerlendirmek amacıyla 2019 yılında Denktaş Hukuk Bürosu’nu kurmuştur. Denktaş, bu çerçevede sadece Aile Hukuku, Miras Hukuku, Arabuluculuk ve Yabancılar Hukuku alanlarında uzmanlaşarak, bu alanlarda İstanbul’un en kurumsal ve en iyi avukatı olarak hukuki hizmet sunmayı hedeflemiştir.

Öncelikle güvenilir olmak üzere, aktif, hızlı, profesyonel, çözüm odaklı ve eksiksiz hukuki hizmet sunmayı benimseyen Avukat Pınar Denktaş, İstanbul merkezli olmak üzere Türkiye’nin her yerinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde faaliyetlerine devam etmektedir.